PKK İnfazları

Salih Tatoğlu Almanya’da İnfaz Edildi.

Salih Tatoğlu Almanya’da İnfaz Edildi.

PKK’nın Para Kasası Salih Tatoğlu Almanya’da Örgüt İçi İnfaza Kurban Gitti.

PKK KADEK’in Avrupa’daki önde gelen isimlerinden Engin Sincer’in eve dönüş yasasına sıcak baktığından dolayı öldürülmesinden sonra örgüt içinde yeni bir cinayet daha gerçekleşti. Örgüt içindeki anlaşmazlığın kurbanlarından biri de KADEK’in Avrupa’daki mali işlerini yürüten Salih Tatoğlu idi. Tatoğlu 18 Ekim 2003 günü Almanya’daki evinin önünde öldürüldü. Yeni Şafak gazetesinin 2 Kasım 2003 pazar günü yayınlanan Manşetten verilen haberde Salih Tatoğlu cinayeti “PKK’da kasa infazı” başlığıyla veriliyordu. Yeni Şafak gazetesinde Salih Tatoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili haber şöyleydi:

Neu Presse gazetesinde 21 Ekim’de yer alan bir habere göre Tatoğlu, 18 Ekim’de Almanya’daki evinin önünde öldürüldü. Gazetenin iddiasına göre infazın nedeni Tatoğlu’nun “bağış” adı altında örgüt adına toplanan haraçları zimmetine geçirmesi.

Restoranları ve şirketi vardı.

Haberde, KADEK yönetiminin talimatıyla öldürüldüğü belirtilen Tatoğlu, Hannover’in Steintor Meydanındaki Ali’s Imbiss ve Side Imbiss adlı lokantaları işletiyordu. Tatoğlu’nun ayrıca Saray Reissen adlı seyahat acentesinin da ortağı olduğu belirtildi. Neu Presse’nin iddiasına göre Tatoğlu, ayrıca örgüt sorumlularının uçak bileti temini gibi işlerini yürütüyordu.

Tefecilik de yapıyormuş.

Tatoğlu’nun örgütün parasıyla tefecilik yaparak şahsi kazanç sağladığı anlaşılınca infaz edildiği öne sürüldü. Tatoğlu, örgüt yönetimine göre Ali’s Imbiss adlı lokantanın tadilatında da KADEK’in parasını kullanmıştı. Neu Presse, Tatoğlu’yla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Hannover’deki Türk işadamlarına yönelik şantaj ve tehditlerde bulunan Salih Tatoğlu, uyuşturucu ticaretinden elde edilen paraları da aklayarak şahsi kazanç sağlıyordu. Bu yüzden Tatoğlu ile PKK–KADEK arasında anlaşmazlık çıktı.

Alman polisi de,Salih Tatoğlu’nu öldüren kişilerin yakalanması için KADEK’in kontrolünde faaliyet gösteren derneklere baskınlar düzenledi.

Örgüt içi infazlar artıyor.

Bir yıl içinde öldürülen KADEK’liler; Karker kod adlı Mahmut Arda (Tunceli’de), Rojbin kod adlı Sema Yıldız, Aydın Şahin, Sevim Adıbeli, Sedat Bayraktar, Levent Buker (Yunanistan’da), Mustafa Yaygir (Londra’da), Rodi Demirkapı, Mustafa Günaydın (Almanya’da), Murat Bayun (Ermenistan’da) Engin Sincer ve Helat Soran.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!