Öcalan’ın Kadın Tacizleri

Apo’nun Seks Yuvasından Kaçan Roza

Apo’nun Seks Yuvasından Kaçan Roza

Roza

Lübnan Kürtlerindendir. Roza da diğer kadın militanlar gibi Apo’nun cinsel gazabına uğrar ve namusu, haysiyeti Apo’nun seks manyaklığının kurbanı olarak harcanır. Apo’nun Lazkiye’deki evini tam bir seks yuvası biçiminde tanıtmak sadece gerçeğin bir kesimini söylemek olur. Roza da buraya çağrılır ve tecavüze uğrar. Bu alçaklığa tahammül edemeyen Roza, çareyi kaçmakta bulur ve Lazkiye’den Şam’a kaçarak oradan da Helvi Kampı’na gider. Durumu iki arkadaşına anlatır. Devrimciliği bırakarak evine dönmek istediğini söyler. Helvi Kampı yönetimindeki Apo’nun uşakları, kadını soruşturmaya alırlar ve kendisinin ajan olduğunu söyleyerek özeleştiri isterler. Çeşitli baskılar sonucu Roza’nın bütün günahları(!) kabul ettirildikten sonra serbest bırakılır ve Türkiye’ye gönderilir.

Roza’nın herhangi bir faaliyet yürütecek konumda olmadığı bilinmesine rağmen Türkiye’ye gönderilmesi tamamıyla komplo ve tasfiyeyi amaçlamaktadır.

Roza, Türkiye’ye geldikten sonra da meseleyi arkadaşlarına anlatır ve bir süre sonra Botan Eyaleti denen bölgede gene PKK tarafından vurularak öldürülür. Olayın yaratacağı tepkiyi iyi bilen Apo ve uşakları, Roza’ya çatışmada “şehit oldu” görünümü vererek postundan yararlanıp çevresini örgütün hizmetinde tutmak istediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!