Güncel

Hakkı Öznur: Suriye Ajanı Mihraç Ünal

SURİYE AJANI MİHRAÇ URAL, MÜSLÜMAN KATİLİ BİR KOMÜNİST – KIZIL BİR ŞEBBİHA’DIR

Bir dönem Acilciler adlı örgütün liderliğini yapan, 1956 Hatay doğumlu bir Arap Nusayrisi olan Mihraç Ural, Suriye ordusu ve BAAS’ın cani, cinayet şebekesi BAAS Şebbihaları’yla masum insanları katletmeye devam etmektedir. Hama, Humus, Halep, Lazkiye vb. birçok yerde etrafında bir grup Türk soluna mensup militanlarla çatışmaların içinde yer almaktadır.

31 Temmuz 1980 yılında 30 Sol örgüt mensubuyla Adana cezaevinden firar eden Mihraç Ural 24 saat sonra Suriye’ye geçmiş ve 4 ay sonra da Suriye vatandaşı yapılmıştır. Eski yol arkadaşları, Acilciler örgütünü kuran kadrolarca, “Suriye casusu, El Muhaberat elemanı, 1976 yılında Muhaberat tarafından içimize sokulan ajan, devrimci katili, soysuz, hırsız, eroin esrar ticareti yapan ahlaksız, Acilcileri muhaberat’a satan alçak” denilen Mihraç Ural, 30 yıl Suriye’yi “demir pençe” ile yöneten diktatör Hafız Esad’ın kardeşi, şimdiki diktatör, Beşar Esad’ın küçük amcası olan, Suriye gizli servisini yöneten adam denilen Cemil Esad’ın en has adamıydı.

El Muhaberet adlı Suriye gizli servisi Mihraç Ural ve onun gibi bir çok sol örgüt militanını, 35 yıldır Polis rejimi Suriye’de zevk sefa içinde yaşayan bu hain, şimdi ajan – provokatör olarak yine Türkiye’yi karıştırmak için özellikle Hatay ve Reyhanlı alanında sahaya sürmüştür. Bu vatan haininin halen Hatay ve bazı ilçelerinde geçmişten gelen örgütsel ilişkileri ve derin bağları vardır. Mihraç Ural ve grubunun amacı BAAS rejiminin kendilerine verdikleri talimatı yani Alevi – Sünni çatışmasını çıkartmak ve ülkeyi kaosa sürüklemektir.

ALPEREN DERGİSİ röportajından

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!