27 Mayıs’dan 12 Eylül’e

MHP’liler Kürtleri Kesecekler

MSP VE CHP’NİN KOMİK İDDİASI:
MHP’LİLER KÜRTLERİ KESECEKLER

1970 ile 1980 yılları arasında bir tarihti ve ben de Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunuyordum. Bir gün Ülkücü ordunun kumandanlarından Esat Güçhan odama geldi:
— Dışarıda iki vatandaş sizinle görüşmek istiyorlar.
Kendilerini takdim etti. Biri Siirt’in Tillo İlçesi’nden diğeri Siirt’in Eruh İlçesi’nden. Bu takdimden sonra Tillo’lu vatandaşımıza yaklaştım ve “FAKİRULLAH Hazretlerinin, İBRAHİM HAKKI Hazretleri’nin manevi ikliminden gelen aziz kardeşim müsaade et de şu gözlerinden öpeyim” dedim ve öptüm. Eruh’lu vatandaşımız boynunu büktü. Aynı iltifatı bekliyordu. “Gel adalet olsun senin de gözlerinden öpeyim” dedim ve öptüm. O anda her ikisi de ağlamaya başladı ve ağlayışları hıçkırığa dönüştü. Kendilerini oturttum, ağlamaya devam ettiler. Bir müddet sonra sakinleştiler. “Hayrola bir derdiniz mi var?” diye sordum. “Hayır efendim” dediler ve devam ettiler:
— Bizim bir derdimiz yok. Sevincimizden ağlıyoruz. Bizim bölgemizde dolaşan milletvekilleri, özellikle C.H.P.’liler bizlere şunu anlattılar: “M.H.P. Kürt düşmanıdır. Eğer iktidara gelirse bütün Kürtler’i keseceklerdir.” Hem onların genel merkezinin kapısında şöyle bir yazı vardır: Buradan içeriye it girer, Kürt giremez. Ve buna benzer daha bir çok şeyler. Genel Merkez’e bir Kürt’ün girmesi mümkün değildir. Oraya giren bir Kürt ya dövülür ya öldürülür. İşte biz bugün buraya bunları incelemek için geldik. Döndüğümüzde bizden rapor istediler. Burada gördüğümüz muamele karşısında şaşkına döndük ve sevinç gözyaşlarımızı tutamadık. Bize anlatılanların yalan olduğunu gördük.
Kendilerini Genel Başkan Türkeş’in odasına götürdüm. O da kendilerine iltifat ve ikramda bulundu. Bu aziz misafirlerimiz memleketlerine sevinçle döndüler. Şimdi bu fitne, bu husumet, kin ve nefret tohumlarını bu topraklara saçanlara ölü ve diri hangi haldeler ise soruyorum.
Soru: Soy kütüğünüzü söyleyiniz?
Cevap: Kürdüm.
Soru: Biraz daha açıklayınız?
Cevap: Kürdüm dedim ya.
Ey soy kütüğünü bilmeyen karındaşım. Sen gerçekten Kürt’sün. Ama soy kütüğünden habersizsin.
SEN TÜRK MİLLETİ’NİN KÜRT BOYUNDANSIN.
Bak şu karşıdan gelen var ya o da TÜRK MİLLETİ’NİN ÇEPNİ BOYUNDANDIR.
Bak şu giden de TÜRK MİLLETİ’NİN ÇERKEZ BOYUNDANDIR.
Şimdi sizlere soruyorum. Saçtığınız bu husumet tohumları kimin işine yaramıştır. Bu geçici hayatınızdaki yanlışlarla ebedi hayatınızı kararttığınızın da farkında değil misiniz? Konuşun ey mezar taşları konuşun. Millet sizi dinliyor. Bütün bunlara rağmen Allah’ın mağfireti üzerinize olsun. Sizlerle ölmeden evvel tanışsaydık sevgi dolu mesajlarımızı da duyacaktınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!