Teknoloji

Sony Su Geçirmeyen Telefon Üretti

Sony Su Geçirmeyen Telefon Üretti

Sony’nin su geçirmeyen akıllı cep telefonu Xperia Z, ABD’nin Las Vegas kentindeki teknoloji fuarında görücüye çıktı.

Yeni nesil akıllı telefonların şüphesiz en zayıf tarafı narin ve kibar olmaları. Çoğu zaman ilk düşürdüğünüz andan itibaren kullanılamaz hale gelen pek çok akıllı telefon aynı şekilde suya da oldukça dayanıksız.

Hatta bir çok telefonu kazara ıslak ellerle kullanma hatasına ya da yağmurlu havada cebinizden çıkarma gafletine düşerseniz telefonunuza tam o anda veda edebilirsiniz.

İşte bu handikapları inceleyen ve soruna çare aramak için araştırmalarına hız verenJaponya’nın önde gelen teknoloji devi Sony, su geçirmeyen akıllı cep telefonu Xperia Z’yi ABD’nin Las Vegas kentindeki teknoloji fuarında tanıttı.

DUŞ ALIRKEN BİLE KULLANABİLİRSİNİZ

13 megapiksel kameraya sahip telefonunun ekran büyüklüğü ise 5 inç. Telefonun en önemli özelliği ise su geçirmemesi. Telefon, 1 metre derinlikteki suda 30 dakika boyunca su geçirmeden çalışabiliyor. Sony Mobile’den üstdüzey yetkili Steve Walker, kullanıcıların duş alırken HD kalitesinde film izleyebileceğini ve suya düşürme endişesi taşımayacağını vurguladı.

Walker, “Duşa beraber girebilirsiniz. Telefon kirlenirse yıkayabilirsiniz.” diye konuştu. Walker, araştırmaların her 10 kişiden birinin telefonunu suya düşürdüğünü gösterdiğine dikkat çekti. 4G teknolojisinin olduğu telefon, Google’un ürettiği Android yazılımı taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!