27 Mayıs’dan 12 Eylül’e

12 Ekim 1969 Milletvekili Genel Seçimleri

12 EKİM 1969 MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ

12 Ekim 1969 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Manisa İli’nden M.H.P. adayı idim. Seçim çalışmaları içindeydik. Manisa İli’ne bağlı Kula İlçesi’nin bir köyünde kahvede sohbet ediyorduk. Kahve tıklım tıklım doluydu. Dinleyiciler arasından biri kalktı, söz istedi. Cebinden bir kağıt çıkararak topluluğa gösterdi ve sordu:
— Efendim, ahlaktan, faziletten bahsediyorlar. Bakın şu resimde Erbakan çıplak bir kadınla yan yanadır. Bu neyin nesidir?
Bu vatandaşımızın cebinden çıkararak halka gösterdiği bu resim bir fotomontajdır. O kişiye sordum:
— Siz bu resmi başka bir yerde de gösterdiniz mi?
— Evet, gösterdim, dedi.
Ben devam ettim:
— Bu resim fotomontajdır. Bir resim hilesidir. Gerçekle ilgisi yoktur. Lütfen salonu terk edin. Doğru evinize gidin, bir teneke su ısıtın. Bu kağıdı da yakın. Abdest alın ve tövbe istiğfar edin.
O vatandaş salonu terk etti, gitti. İnsan hayatının hangi kesiminde olursa olsun daima Allah’ın emirlerine uymalıdır. İlahi emirlere aykırı bir durumla karşı karşıya kalırsa o işi terk etmeli.
12 Ekim 1969 Milletvekili Seçimi’nde Türkiye Radyoları’ndan yapmış olduğumdan radyo konuşmasına M.H.P. Genel İdare Kurulu ve Divan Üyeleri’nden bir kısmı karşı çıkarken bir kısmı tasvip ediyordu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!