Kanlı 1 Mayıs

İlerici Kadınlar Derneği

TKP yanlısı İlerici Kadınlar Derneği (İKD);

1 Mayıs’ın sorumlusu CIA güdümlü ajanlar ve Maocu Bozkurtlardır”

Bütün dünyaya ve ülkemizde yığınsal olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı Türkiye’de kana bulandı. 1 Mayıs sabahından başlayarak törenin bitimine 5–10 dakika kalana kadar İstanbul, yurdun dört bucağından gelen yüz binlerce insanla birlikte bir bayram yeriydi. Törenin bitimine çok az bir süre kala, işçi sınıfımızın öncülüğünde düzenlenen 1 Mayıs’ı karalamak, gölgelemek, halkımıza gözdağı vermek, seçimlere korku ve terör havası içinde girmek, tüm ilerici ve yurtsever güçleri sindirmek için uluslar arası sermayenin ve onların yerli işbirlikçilerini desteğindeki CIA güdümlü ajanlar ve Maocu Bozkurtlar el ele verdiler. Halkımızın üzerine ateş açtılar. Ve arkasından utanmazcasına sermaye basını ve gerici çevreler ve MC’nin faşist borazanı televizyon eliyle çatışma olduğunu iddia ettiler. 1 Mayıs günü Taksim alanında çatışma yoktu. 1 Mayıs günü katliam vardı.

Kadın, erkek, çocuk tüm 1 Mayıs şehitlerini katleden faşist kurşunlar sıkan eller kırılacaktır. Sermayenin eli de, sol eli Maocu Bozkurtlar da hesap verecektir.

Türkiye emekçi kadınları olarak halkımızın üzerine gözünü kırpmadan kurşun sıkan bu gözü dönmüşleri affetmeyeceği. Halkımız 1 Mayıs 1977 günü Taksim alanında savaşsız ve sömürüsüz bir dünya için can verenleri unutmayacaktır.

Yaşasın işçi sınıfı öncülüğünde verdiğimiz bağımsızlık, demokrasi ve toplumsal ilerici savaşımız.

Yaşasın 1 Mayıs!

İlerici Kadınlar Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!