Yaşam

İş Yerinde Motivasyonu Arttırın.

İş Yerinde Motivasyonu Arttırın.

Sabah kalkıp işe gitmenin zor geldiği, yerine getirmeniz gereken görevlerden memnun olmadığınız ve bir de üstüne  kişisel problemlerinizin olduğu günlerde enerjinizi ve moralinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

Enerjinizi yüksek tutmaya sabahtan başlayın. İşe gitmek için hazırlanırken en sevdiğiniz kıyafetleri tercih edin. Sevdiğiniz kıyafetlerin içerisinde kendinize olan güveniniz yerine gelir ve kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Sizi ayakta tutacak ve gün boyu bitkin olmanızı engelleyecek ilk şey kahvaltı. Yiyeceklerin, özellikle bazı meyvelerin mutluluk getirdiğini biliyoruz. Kahvaltınızı bu yiyeceklerle yaparak güne mutlu başlayabilirsiniz.

Asla, asla ve asla yemeğinizi çalışma masanızda yemeğin. Öğle tatilini ofis ortamından farklı bir yerde geçirmek size moral verecektir. Zorlu günlerde mutlaka hava alabileceğiniz bir yerde yemek yemeği tercih edin.

Konsantrasyon zorluğu çekiyorsanız ya da bir türlü ilham gelmiyorsa ara sıra kalkıp dolaşmakta fayda var. Yarım saatte bir, bir iki dakika kafanızı dağıtmanız gerekebilir. Hiç değilse su doldurmak için bile ayağa kalkmak size iyi gelecektir.

Çalıştığınız alanın derli toplu olması ve size mutluluk veren objelerin bulunması iş yerinde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak veriminizi arttırır.

İş arkadaşlarınızla aranızın iyi olması iş hayatınızın daha eğlenceli geçmesini sağlar. İş arkadaşlarınızla iyi diyolaglar içerisinde olmanız ve belli zamanlarda program yapmanız işe gitmekteki motivasyonunuzu arttırır.

İyi çalışmalar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!