Bakı-YorumGüncel

Korkulan Ülke İsrail

Korkulan Ülke İsrail

İsrail devlet olarak kurulduğu günden bu güne ortalama 66 yıl oldu. İsrail neredeyse 66 yıldır Filistin’de katliamlar yapmakta ve bunu tüm dünyanın gözüne sokmaktadır. Fakat her nedense yapılan bu katliamlara hiç bir ülke karşı koymamakta hatta kınamamaktadır bile.

İsrail, bizim tabirimizle bir avuç insan ve tükürükte boğulacak durumda olsalar da hiç kimsenin gücü İsrail’e gücü yetmemekte.

Her yıl katliamlarına yenisini ekleyen İsrail, bu yılda mübarek Ramazan ayında yeni bir katliama başladı. 3 gününü dolduran katliama yine kimsenin sesi çıkmıyor. Ölen Filistinlilerin sayısı 100’ü geçmiş durumda ve İsrail’in yaptığı açıklama da katliama devam edeceklerini açıklıyor.

Türkiye de bir seçim sürecine girdi. Herkes seçime endekslendiğinden midir nedir bilemiyoruz ama ülkemizde sessiz kalmaktadır.

Dünya bu kıyıma sessiz kalıyor fakat ülkemizin sessiz kalması bizi çok daha üzüyor.

Başbakan’ın talimatı ile Filistin’e yiyecek ve ilaç yardımı yapılacak ama bu kadar da yetmez. Gönül ister ki, Türkiye Filistin’le bir olsun İsrail’e karşı dursun ama ne yazık ki olamıyor demek ki.

Tüm Dünya’daki silah, uçak, savunma sanayisi ihalelerini alan İsrail, Türk savunma sanayisine de hakim gibi görünüyor.

Başbakan R.Tayyip Erdoğan, Türkiye İsrail ilişkilerinin normalleşmesi için, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları durdurmadığı sürece ilişkiler normalleşemez dese de yine de her şey lafta kalıyor ve Savunma sanayimizdeki tamir edilecek uçak ve silahlar bile İsrail şirketleri tarafından yapılıyor. Bir avuç İsrailli nasıl oldu da tüm dünyayı karşısına alırken bu kadar güçlü oldu onuda anlamış değiliz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!