Güncel

Milletimizin Başı Sağolsun

Dün Soma’da yaşanan maden kazası haberi ile sarsıldık. Millet olarak umutlu bekleyişimiz devam ediyor fakat şu ana kadar beklenen haber henüz gelmedi.

Her dakika artan ölü sayısı bizleri son derece üzüyor.

Şu an itibari ile hayatını kaybeden işçilerin sayısı 238’e ulaşmış durumda. Başbakan yaptığı açıklama da iş verenin verdiği rakamlara göre içeride kalan işçi sayısının 120 olduğunu açıkladı. 60 maden işçisinin de yaralı olarak kurtarıldığını kaydeden yetkililer ölen madencilerin sayılarının artacağından endişeli.

3 günlük yas ilan edildi ve tüm yurt Soma için ağlamakta. Bu kazanın son olmasını diliyoruz. Yaşanan olay kolay bir durum değil. Bir kaza sonrası yüzlerce insan hayatını yitiriyor sa bunda bir ihmalin olduğu kesin görünüyor.

Soma işletmecisi şirket halen doğru düzgün bir açıklama yapmamıştır. Yetkililer ise daha önce maden ocağının denetlendiğini ve her şeyin yolunda olduğunu söylüyorlar.

Tüm dünyadan yardım teklifleri gelmesine rağmen hiç bir kabul edilmemiştir. Şu ana kadar devam eden kurtarma operasyonunda 450 kişinin üstünde katılım var. Kurtarma çalışmalarına katılanlardan 20 kişi kadarı yaralı olarak hastanede.

Hayatını kaybedenlerin sayısı her dakika artıyor ve bu durum bizi endişeye sevk ediyor. Bir an önce içeri de kalanların kurtarılması için dua ediyoruz.

Sosyal medya da ve dünya basınında da geniş yankı uyandıran Soma için herkes seferber olmuş durumda.

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’dan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!