MUHSİN YAZICIOĞLU’NA İKİNCİ SUİKAST

Hiçbir şeyin arkasında duramadık. Yıllar geldi geçti halen bir arpa boyu yol kat edilmedi merhum Muhsin Yazıcıoğlu davasında. Mezarı başına her gittiğimde sanki bana ne yüzle geliyorsun der gibi hissediyorum. Katilleri ve onları koruyanlar dışarıdayken bizimle aynı havayı teneffüs ediyorlarken biz ne yüzle duruyoruz durabiliyoruz onu da anlamış değilim.

Seçim dönemlerinde ve gündem değiştirmek için dönem dönem adı geçiyor gazeteler de ve haber bültenlerinde. Adını kullanarak siyaset sahnesinde bir yerlere gelmeye çalışanlar, adını kullanarak menfaat elde etmeye çalışanlar, adını kullanarak oy avcılığı yapanlar katillerin bulunması için kıllarını kıpırdatmıyorlar acaba ucu kendilerine dokunacak ondan mı korkuyorlar?

Birkaç samimi arkadaşı ve ailesi haricinde de bu davanın peşinde olan yok.

Yazıcıoğlu ikinci suikastı yargı da yaşadı. Önce bir mahkeme açıldı takipsizlik kararı verdi. Yapışan itirazlar sonrasında 2 yıl sonra takipsizlik kararı değiştirilerek sanıklar hakkında hırsızlık davası açıldı. Şaka gibi insanın adalete olan güveni demek i böyle yıkılıyor. Bu günlerde de suikast Fetö ye işaret ediyor gibi haberler okuyoruz. Tamam, suikastı Fetö yaptı ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne neden oldu. Peki, Adalet suikastının sorumluları kim?

Acaba bu dava ne zaman son bulacak ne zaman sonuçlanacak ve sonuç sevenlerini tatmin edebilecek mi? kimse bilemez. İnandığımız şey şudur ki adalet ağır aksak da olsa tecelli edecektir diyoruz ama aslında adalet gecikmez tez verilmelidir.

Nesra

MUHSİN YAZICIOĞLU’NA İKİNCİ SUİKAST
error: Content is protected !!