PKK İnfazları

PKK İnfazlar -28- Mehmet Çimen Buharlaştırılarak Yok Edildi.

PKK İnfazlar -28- Mehmet Çimen Buharlaştırılarak Yok Edildi.

PKK’lı “Mehmet Çimen Mart 1993’de Bekaa’da Buharlaştırarak Yok Edildi.”

12 Eylül öncesinden başlayarak PKK saflarında yer alan, 11 yıl Diyarbakır Cezaevi’nde yatan, tahliye olduktan sonra da PKK’nın Avrupa örgütünde koordinatör olarak görev yapan Ali Rıza kod adlı Mehmet Çimen de Mart 1993’de Öcalan’ın emriyle infaz timlerince buharlaştırılarak yok edildi. PKK lideri Öcalan’a göre Mehmet Çimen kadınlarla ilişkiye girerek PKK yasaklarını ihlal etmişti. Örgüt mensuplarına duygusal, cinsel ilişki ve evlilik yasaktı ama Öcalan’a geldi mi her şey serbestti. Şam’daki örgüt evinde, Bekaa’daki örgüt kampında PKK’nın bayan militanlarından bir cariye ordusu oluşturan Öcalan bunlarla her türlü ilişkiye girerken, onları kendi emelleri için kullanıp iğfal ederken PKK yasakları işlemiyor. Ama PKK militanlarına geldi mi yasak delmenin sonucu ya “yakılma”, ya “boğulma”, ya da “buharlaştırılarak yok edilme” oluyordu.

Eski PKK’lı Selim Çürükkaya yakından tanıdığı, birlikte yargılandıkları örgüt mensuplarından Mehmet Çimen şunları anlatıyor:

Ali Rıza (Mehmet Çimen), Avrupa örgütünün koordinatör yardımcısı olarak görev yaptı. On bir yıl cezaevinde yattı.1992’nin ortalarında Avrupa’ya geldi.Ulu Önderimizin kadın sorunuyla ilgili koyduğu yasakları çiğnedi. Bu durumdan dolayı suçlu bir pozisyona düşürülerek ilişkileri askıya alındı. Yargılanmak amacıyla Ortadoğu’ya götürülmesi planlanırken, bilinmeyen bir nedenle Almanya’nın Bonn kentinde örgüt içinde görevli olan bacısını boğdu. Bonn’da yakalanan Ali Rıza soruşturmaya alındı. Şam’da bana anlatıldığı kadarıyla ifadesinde “Bu dünyada (Apo’nun dünyasını kast ederek) zavallıların yaşamaya hakkı yoktur. Bacım zavallıydı onun için boğdum. Ben de zavallıyım, beni de öldürün!” dedikten sonra Mart 1993’te buharlaştırılarak yok edildi! Abdullah Öcalan, Şam’daki bir karşılaşmamızda Ali Rıza’yı kast ederek “Gördün mü canavarı? Sizi cezaevlerinde nasıl canavarlaştırmışlar?” diye sorduğunda, ben canavarın kim olduğunu çok iyi biliyordum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!