GüncelTeknoloji

Samsung N920 Galaxy Note 5 Akıllı Telefon

Samsung N920 Galaxy Note 5 Akıllı Telefon

Günümüzde kendisinden sıkça bahsettiren Samsung, Kore dilinde 3 yıldız anlamına gelmektedir. Güney Kore menşeli olduğunu bildiğimiz teknoloji devi, şirketler topluluğundan oluşmaktadır. Yönetim Kurulu Başkanı ise Kun-he Lee’dir. 1938 yılından beri hizmet vermektedir. Firma, akıllı telefon, tablet, fotoğraf makinası, klima ve televizyon gibi birçok teknolojik alanda karşımıza çıkmaktadır. Telefonlarında işletim sistemi olarak Android’i kullanmaktadır.

Telefon Hakkında

2.1 GHz işlemci hızına sahip olan cihaz, 8 çekirdek işlemci sayısına sahiptir. Ekran boyutu ise 5,7 inch’tir. 16 MP arka, 5 MP ön kameraya sahip olan cihaz, ayrıca 32 GB dahili hafızayla karşımıza çıkmaktadır. 171 gram ağırlığındaki ürün GPS, wi-fi, NFC, Bluetooth, Glonass gibi özelliklerle zenginleştirilmiştir. Parmak izi okuyucu özelliği olmasına rağmen, çift hat özelliği bulunmamaktadır. Geliştirilmiş S Pen ve gelişmiş basınç hassasiyeti sayesinde,dijital el yazısı deneyimi sunar.Samsung Pay mobil ödeme sistemi sayesinde, kredi kartı yerine de kullanabileceğiniz akıllı telefonunuzu, kablolu şarj aleti olmadan da şarj etmeniz mümkün. Siyah, gümüş, beyaz ve altın renkleri bulunan Note 5, uzun süreli şarj özelliği de sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Zarif metal cam gövdesiyle alıcılarını ilk saniyesinden etkilemeyi başaran cihaz, kullanıcılarından tam not almayı başardı. Yapılan kullanıcı yorumları ve verilen puanlara göre ilgi gördüğü bariz ortadadır. Hızı, gelişmiş özellikleri ve zarif görüntüsüyle, kaçırılmaması gereken akıllı telefonlardan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!