Güncel

Şehadetinin 10. yılında Muhsin Yazıcıoğlu

Şehadetinin 10. yılında Muhsin Yazıcıoğlu farklı etkinliklerle anılmaya başlandı.

Muhsin Yazıcıoğlu, eğer Türkiye bir şekilde başkanlık rejimine geçtiği takdirde Türkiye’de Muhsin Yazıcıoğlu’ndan başka Türkiye’nin başına geçecek adam kalmadığı için öldürüldü. Yani, vakitlice onun cismini ortadan kaldırdılar.
| İsmet ÖZEL

Anda Kardeşe Vefa Derneği ve arama kurtarma ekipleri, bugüne kadar “Keş Dağı” olarak bildiğimiz bu Dağı artık “Muhsin Dağı” olarak görüp anacağımızı beyan ederek “Muhsin Dağı” tabelasını dikti.

Gönüllerde Birlik Vakfı tarafından, BBP’nin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmak üzere bu yıl ilk kez düzenlenen “Muhsin Yazıcıoğlu Ödülleri”, törenle sahiplerine verildi.
“Edebiyat” kategorisinde Cengizhan Orakçı, “araştırma” kategorisinde Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, “düşünce” kategorisinde Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, “kültür-sanat” kategorisinde Hasan Sağındık ve “üstün hizmet” kategorisinde Nurten Ceceli Alkan ödüle layık görüldü.

Muhsin Yazıcıoğlu, emperyal güçlerin ve yerli taşeronların güdümüne girmeyen bir isimdi ve o yüzden infaz edildi. Bu güdümü kabullenenler bedenen hayatta olsalar da tarih mahkemesinin infazından kurtulamayacaklardır.

error: Content is protected !!