BAŞBUĞ TÜRKEŞ!

Ülkücü Hareketin ağabeyi Hakkı Öznur, Başbuğ Alparslan Türkeş’in aramızdan ayrılışını 23. Yıldönümüne binaen bir mesaj yayınlayarak benim ve ben gibi düşünenlerin duygularına tercüman olmuş.

Hakkı Öznur’un yayınladığı mesaj metni aşağıdadır:

Ülkücü fikir ve siyaset adamı Hakkı Öznur’un Milliyetçi Hareket’in lideri Alparslan Türkeş‘in vefatının 23. yıl dönümü adına şu şekilde bir mesaj yayınladı:

Kendimi bildim bileli Ülkücüyüm ve Türk milliyetçisiyim. Ülkücüyüm diyorsak, ülkücü kimlik sahibiysek, ülkücü hareket milletimize mâl olmuşsa, bunu hareketin kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e borçluyuz. Duvarlara yazdığım ilkyazı “Başbuğ Türkeş” olmuştu. Meydanlarda attığım ilk slogan da “Başbuğ Türkeş” idi. 15 Nisan 1978 Tandoğan’da yapılan tarihi mitingde beş yüz bin ülkücü “Başbuğ Türkeş” diyerek Ankara’yı titretirken, o sloganları atanlardan biri de bendim. Başbuğ Türkeş kortejin başındaydı. “Ölümden ve İşkenceden Yılmayız” pankartını taşıyordu. Ardından yüzlerce şehit ülkücünün resimlerini taşıyan yüzbinler akıyordu.
Rabbim nasip etti, genç yaşta Başbuğ ile tanışma ve siyaset yapma imkânı buldum. Daha dün gibi anılarım gözümün önünde. 
Başbuğum, 1985 Nisan’ında cezaevinden tahliye olmuş, “Kürşat’ın kırk yiğidi” gibi kırk ülkücü evinde ziyaret etmiştik. 12 Eylül’ün o karanlık yıllarında diktatör Kenan Evren’in ikamet ettiği Çankaya Köşkü’nün önünden, Oran sokaklarından “Başbuğ Türkeş” sloganları atarak, “Çankaya yokuşunda balam, Asya’nın Bozkurtları” marşını söyleyerek geçmiştik.
Ülkücü hareketin kurucu lideri Başbuğum Alparslan Türkeş ile Anadolu’yu karış karış gezdiğimiz ve Başbuğun liderliğinde Ülküdaşlarıma ve milletimize hitap ettiğim günler aklımdan hiç çıkmıyor.
Başbuğ Alparslan Türkeş ile Ankara’nın yoksul gecekondu semtlerinden olan Altındağ, Mamak gibi muhitlerde ev toplantıları, kahve toplantıları, mahalle ziyaretleri olmuştu. İşte o günlerden arta kalan bir fotoğraf karesi; otuz üç sene önce Ramazan ayında yine Ankara’nın Altındağ semtinin yoksul gecekondularında kıymetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarımızla birlikte bir teravih namazı öncesi, şanlı bir mazi, davasına adanmış bir nesil…
“Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer.” dedikleri değerli bir hatıra.
Buhranlı ve zor dönemlerde Türk milletine istikamet veren, yol gösteren iki büyük lideri, rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i vefatının 23. yıl dönümünde Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu da şehadetinin 11. yıl dönümünde rahmet, minnet ve dualar ile yâd ediyorum.
Her iki büyük liderimizin de hepimizin üzerinde emeği ve hakkı vardır.
Kendileriyle çok yakın bir hukukum olmuştur.
Onlardan çok şeyler öğrendim. Onlardan çok istifade ettim.
Cenab-ı Rabb’ül Alemin mekanlarını cennet, makamlarını âli eylesin inşallah.
Ülkücülük ahlaktır, duruştur, tavırdır.
Ülkücülük bir yaşam biçimidir.
Ülkücülük muhteşem bir duygu.
Ülkücülük çok güzel bir şey gardaşım.
Ves’selâm…

Tandoğan’da 42 yıl önce haykırdığımız gibi bir kez daha haykırıyoruz: 
BAŞBUĞ TÜRKEŞ!
HAK, HUKUK, ADALET. ÜLKÜCÜ HAREKET!
YAŞASIN ÜLKÜCÜ HAREKET!
YAŞASIN TÜRK MİLLETİ!
YAŞASIN TÜRKİYE!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!