Güncel

Hakkı Öznur: Yazıcıoğlu ‘Türkiyenin Milli Direnciydi’

Yazar Hakkı Öznur: Yazıcıoğlu ‘Türkiyenin Milli Direnciydi’

Büyük Birlik Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda “21.Yüzyılda Bir Alperen Muhsin Yazıcıoğlu” adlı konferans verdi.

Büyük Birlik Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda “21. Yüzyılda Bir Alperen Muhsin Yazıcıoğlu” adlı konferans verdi.

Öznur Konferansta Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun 40 yıllık siyasi yaşamını, fikirlerini şehadet sürecini ve geçen 4 yıl sonraki gelişmeleri anlattı.

Yazar Hakkı Öznur, “Yazıcıoğlu ilkeli, seviyeli ve tutarlı siyaset izlemiştir. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, 40 yıllık siyasi yaşamı boyunca ilkeli, seviyeli ve tutarlı bir siyaset izlemiştir. O’nun için önemli olan iktidar vizesi değil, yüce Rabbimizin rızasıydı. Siyasi yaşamında ‘Temiz toplum, temiz siyaset’ anlayışını savundu. Daha soğuk savaş döneminde sivil toplum, sivil siyaset vurgusu yapan ilk siyaset adamı idi. Siyasette hiçbir yanlış yapmadı; politikanın hiçbir kiri bulaşmadı üzerine. O, makam ve mevkileri elinin tersiyle itmiş sonsuzluğun sahibini düşünen bir liderdi.” dedi

Şehit liderimiz, siyasette erdemi ve dürüstlüğü hep ön planda tuttu diyen yazar, “Çokluk içinde birlik” prensibine inanıyordu. Çoğulcu ve sivil bir anlayışı savunuyordu. Totaliter ve otoriter zihniyetlere temelden karşıydı, ifadelerini kullandı.

Öznur şöyle devam etti; “Hiçbir çıkar ve menfaat duygusu olmadan millet aşkı ile yola çıkan şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, bugün Türk demokrasi ve siyasi hayatında bir çoban yıldızı gibi parlamaktadır. Milletine asla yalan söylemedi, yanlış yapmadı, popülizme sapmadı, sağa sola yalpalamadı, iki yüzlü davranmadı. İhtirasları yoktu. Nefsine esir düşmedi, kimseye iftira atmadı, kin tutmadı, tribünlere oynamadı, kaos peşinde koşmadı. İç ve dış karanlık odaklara teslim olmadı; egemen güçlere, çıkar çevrelerine boyun eğmedi. Hep dik durdu, düz yaşadı, hayat çizgisinde kırıklık yok çizgisini bozmadı, istikametini değiştirmedi. İnandığı değerlere hep bağlı kaldı kendisi için bir gün yaşamadı ömrünü hayatını verdiği yüce davasına adadı.” diye konuştu.

Öznur, Konferans sonrasında, “3 ciltlik Muhsin Yazıcıoğlu Külliyatı” ve “1993 Örtülü Darbe” kitaplarını imzaladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!