Yaşam

2017 İlkbahar- Yaz Kadın Modası

2017 İlkbahar- Yaz Kadın Modası

Soğuk Kış günlerinden çıktığımız bu günlerde, birçok kadın gardırobuna yeni parçalar katma telaşındadır. Kış aylarında giyilen kat kat giysiler nedeni ile bedende biriken fazla kilolar gizlenir. Güneşli günlerde giyilen ince ve açık giysiler ise yağlanmayı iyice gün yüzüne çıkar. Bu sebeple kilo vermeye çalışan kadınlar, 2017 kadın modası giysilerden edinirken ilk olarak kendi bedenine göre tercihler yapmalıdır. 2017 bahar ve Yaz aylarının moda parçaları şu şekilde sıralanabilir;

Çiçekli Şifon Elbiseler

Bahar ve Yaz aylarına damga vuran iri çiçek desenli mini ve midi elbiseler, Yaz düğünlerinde veya havuz başı partilerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Bantlı ayakkabılar ile harika bir gece kombinine dönüşen bu elbiseleri, sporlaştırarak gündüz saatlerinde kullanma imkânı bulunur. Altına giyilen postal ve kot ceket ile gün içinde şifon çiçekli elbise modellerini kullanmak mümkündür.

Sloganlı Tişörtler

Daha önce yalnızca kot pantolon ve şortlar ile kullanılan sloganlı tişörtler, günümüzde parlak lame dore etekler, kumaş pantolonlar ile rahatlıkla kullanılır. Hatta şık bir ceketin içine kullanıldığında, farklı bir tarz yaratma imkânı bulunur. Renk ve sloganlı yazılardan yola çıkan bu tişörtlerden, bu sezon kadın erkek tüm gençlerin üzerinde görmek mümkündür.

Parlak Kumaşlar

Lame veya dore kumaştan dikilmiş, etekler, elbiseler artık günün her saatinde kullanılmaktadır. Hatta aynı renk ayakkabılar ile kombinlenen bu elbiseler, artık günlük giysilerde dahi rahatlıkla kullanılır. Pul ve payetler ile süslenen parlak kumaştan dikilmiş parçaları, mat çanta ve ayakkabılar ile kombinleyerek, sade bir görüntü yakalama imkânı bulunur.

Dağınık Kaşlar

Son birkaç yıldır kullanılan kalın kaşlar, artık tamamen özgürleşmiş olarak kullanılmaktadır. Kalemle çizilmiş kadar düzgün çerçeveli kaşlar yerine, doğal halinde bırakılmış, kısaca şekillendirilmemiş kaşlar tercih edilmektedir. Kalın ve dağınık kaşları, tarandığı şekli muhafaza etmek için, saç jölesinden yardım almak gerekir.

Nude Ayakkabılar

Özellikle boyu kısa kadınlar tarafından sıkça kullanılan nude ayakkabılar, ten ile bütünleşerek, boyu 10 cm daha uzun gösterme özelliğine sahiptir. İster stiletto ister tek bantlı nude ayakkabılardan kullanarak, renkli giysileri çok daha sade gösterme imkânı mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!