Güncel

Akıllı Ev Sistemlerinin Avantajları

Akıllı Ev Sistemlerinin Avantajları

Birçok ailenin hayalini süsleyen akıllı ev sistemleri, günün büyük kısmını ev dışında geçiren aileler için lüks ihtiyaçtan çok zorunluluk haline gelmiştir. Tek bir kumanda sayesinde doğalgaz ve su vanası kontrolü, perde, kombi ve klima kontrolü, alarm sistemi kontrolü, gaz ve duman ayrıca elektrik şalter kontrolü sağlayan ve aydınlatma sistemini harekete geçiren akıllı evler, hem güvenlik hem konfor açısından %100 memnuniyet yaratır. Ayrıca tablet, telefon ve bilgisayarları uzaktan kontrol altında tutma şansı yaratır. Akıllı ev sistemleri yeni yapılan inşaatlarda kullanıldığı gibi, birkaç yıllık evlere de kolayca monte edilebilmektedir. Evi ve iş yeri arasında kilometrelerce mesafe bulunan aileler için ihtiyaç haline dönüşen akıllı evler, oturduğunuz yerden bir kumanda ile tüm odaları kullanma şansı yaratır.

Akıllı ev sistemi döşettirmenin avantajlarına gelince;

  • Ev dışında olduğunuz saatte, evdeki tüm elektronik cihazları kontrol altında tutma imkânı vardır. Evden çıkarken açık unutulan bilgisayarı, televizyonu, aydınlatmaları uzaktan tek bir hamle ile kapatmak mümkündür. Prize takılı unutulan ütünün bağlı bulunduğu prizdeki elektriği kesebilirsiniz.
  • Siz evde yokken evde meydana gelen gaz kaçağı, su sızıntısı gibi beklenmedik durumlar, alarmın otomatik olarak çalışmasını sağlar. Yine bulunduğunuz ortamdan kaçak olan vanayı kapatma şansı yaratır.
  • 24 saat evinizin içini ve dışını kamera sistemi ile izleme imkânı vardır. Evdeki tüm odalarda bulunan kameralar, evinize hatta odalarınıza giriş çıkışı gözlemleme şansı sunar.
  • Tatiliniz birkaç gün uzadığında, tek bir tuşla evdeki ısıtma sistemini kapatabilir, enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Tatil bittiğinde ise siz eve gelmeden evinizi ısıtma imkânı vardır.
  • Günlük koşuşturma sırasında, evden çıkarken anahtarı içeride unutmak veya kapıyı yanlışlıkla açık bırakmak mümkündür. Evde bulunan garaj kapısı dâhil tüm kapıları kontrol altında tutmak akıllı evlerin avantajları arasında yer alır.
  • Uzun tatile çıkan aileler, evdeki aydınlatmaları açık bırakarak ev dolu izlenimi vermeye çalışır. Akıllı ev sistemi döşeten ailelerin, tatil süresince aydınlatmaları açık bırakması gerekmez. Sisteme, günün hangi saatinde aydınlatmaların açılacağını ve hangi saatte kapanacağını girmeniz yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!