Güncel

Kadınların Pahalı Elektronik Cihaz Merakı

Kadınların Pahalı Elektronik Cihaz Merakı

Yapılan bilimsel araştırmalar; kadınların son teknoloji ile üretilen pahalı elektronik cihazlara merakının, erkeklere oranla daha fazla olduğunu kanıtlamıştır. Özellikle profesyonel fotoğraf makinelerinin ve diğer markalara oranla çok daha pahalı olan !Phone serisi akıllı cep telefonlarının, kadınlar tarafından daha fazla tercih edildiği bilinmektedir. Geçmiş yıllarda beyaz eşya, mobilya, makyaj ve giysi alışverişi yapan kadınların, günümüzde elektronik cihaz alışverişine hatırı sayılır paralar yatırdığı gözlemlenmiştir.

Oysa kadınlar, aldığı elektronik cihazı erkeklerden çok daha uzun süre kullanır. Yani yıllık elektronik cihaz harcamaları dikkate alındığında, sıkça cihaz değiştiren erkeklerin harcamaları daha yüksek seviyededir. Pahalı markaları tercih eden ama aldığı cihazı çok uzun süre kullanan kadınların, elektronik cihaz alışverişinde harcadığı para erkeklerden %10 oranında daha azdır.

Kadınların Hangi Elektronik Cihazları Tercih Ediyor?

İş hayatında oldukça aktif olan kadınların, mesai bitiminde ev ve çocuk sorumluluğu başlar. Hayatını daha kolay hale getirmek ve kendine zaman ayırmak isteyen kadın ise son günlerde sık sık gündeme gelen teknolojik akıllı evlere umut bağlamıştır. Isıtma ve soğutma sistemleri otomatik olan, ev boşken evde kullanılan bilgisayar ve tabletleri uzaktan takip etme olanağı sunan akıllı evler,  çocuklarının düzenini sabit tutmaya çalışan birçok kadının dikkatini çekmiş durumda. Basit bir kumanda sistemine bağlanan akıllı ev sistemleri, İş yerinden, evdeki tüm değişimi gözlemleme şansı yaratır.  Akıllı ev sistemleri, sıfır evlerde kullanılabildiği gibi, bilinenin aksine tadilat geçiren daha eski evlere de monte edilebilir.

Kadınların tercih ettiği elektronik cihazlardan biri de, !Phone serisi akıllı telefonlardır. Çevresi ile sıkça iletişim kurmak hatta günün her saati görüntülü konuşmak isteyen kadınlar, kendini ispatlamış telefon markalarına ilgi göstermektedir. Klasikleşen !Phone serisi, bir kez edinildikten sonra çok uzun yıllar güvenle kullanma şansı yaratır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!