Yaşam

Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her kadın, manken ölçülerine sahip olmak zorunda değildir. Kilo sorunu olan kadınların çoğunda, vücuttaki yağlar orantılı dağılmamıştır. Genetik olarak; bazı kadınlarda göğüs bölgesi daha büyükken, bazı kadınlarda ise kalça veya bel bölgesi daha iridir. Büyük beden gelinlik seçerken, vücudun zayıf kısımları keşfedilmeli ve bu bölgeleri ortaya çıkartacak tarzda gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Vücudun iri ve yağlı kısımları, süslemesiz sade kumaş ile gizlenmelidir. Büyük beden gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler, şu şekilde sıralanabilir;

  • Büyük beden gelinlik seçerken, kabarık, taş ve pul ile süslemeli modellerden kaçınmak gerekir. Birçok genç kızın hayali, kat kat tül ve danteller ile zenginleştirilmiş kabarık gelinlik giyinmektir. Fakat vücudunda fazla yağ bulunan genç kızlar, kabarık gelinlik modelleri nedeni ile birkaç beden daha iri görünür.
  • Bedeni korse gibi aşırı sıkan gelinlik modellerinden kaçınmak gerekir. Aşırı dar gelinliklerde; mide ve koltuk altlarında sıkışan yağlar, kumaş üstünde potluklar yapar. Kilo fazlası bulunan kızların gelinliği, bedeni sıkmayacak kadar bol olmalıdır.
  • Kilolu gelinlerin, balık model gelinliklerden uzak durması gerekir. Balık model gelinlikler, vücut hatlarını özellikle bel ve kalçayı direk ortaya serer. Bel kıvrımı ve kalça bölgesinde sorun olan genç kızların, balık model gelinliklerden kullanmaması önemlidir.
  • Straplez model gelinlikler, kol yağlarını gösterir. Yaz düğünlerinde sıkça tercih edilen bir model olmasına rağmen, straplez gelinlik kullanmak risklidir. Omuz ve kol bölgesini açıkta bırakan bu model, bedenin üst bölgesinde bulunan yağlı kısımların, direk görünmesini sağlar. Straplez model gelinlik kullanmak isteyen gelin adaylarının, omuzlarında tül bulunan modellere yönelmesi önerilir. Tül, şeffaf bir kumaş olmasına rağmen, kilolu kısımların daha geri planda kalmasını sağlar.
  • Büyük beden gelinlik ile birlikte kullanılan duvak ve takıların sade olması gerekir. Abartılı takılar, gelinlikten daha çok vücut hatlarının dikkat çekmesine neden olur. Göğüs bölgesine takılan üst üste kolyeler, göğüsleri daha iri ve dikkat çekici gösterir. Kollara takılan iri bileklikler, kol bölgesinin kalınlığına dikkat çeker.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!