Yaşam

Aksesuar Modası

Aksesuar Modası

Kadın giysilerini ön plana çıkartan en önemli detay, aksesuarlardır. En sade giysiyi değişik kolye veya küpeler ile birlikte kullandığınızda, oldukça farklı ve albenili bir görüntüye kavuşacaktır. 2016 aksesuar trendleri arasında; uzun zincirler, boncuklar ve çiçek motifleri dikkat çeker. Üst üste takılmış takılar ise Yaz aylarında dikkat çekmeniz için ideal olacaktır.

Metal Takılar; sade altın veya gümüş zincirler kullanılarak hazırlanan bu takılar, bazen katlı olarak hazırlanır, bazen ise değişik takıların birleştirilmesi ile elde edilir. Özellikle sırt kolyeleri 2016 Yaz sezonunda sıkça kullanılır. Aynı renk metaller kullanılarak hazırlanan kolyeler, yüzükler, bilezikler takmak mümkündür.

Kalın Tasmalar; geçtiğimiz yıl gömlek yakalarında kullanılan metal swarovski taşlar ile süslenen tasmaların yerini, bu yıl daha çok zincir detayları ile süslenen tasmalar almıştır. Aynı renk kalın bilezik ve yüzükler ile tamamlanabilir. Sade büstiyerlerin daha gösterişli görünmesi için ideal seçim olacaktır.

İri güneş gözlükleri; değişik renk ve modelleri ile karşımıza çıkan güneş gözlükleri, kıyafet rengine göre tercih edilir. Yüz şekli ile uyumlu seçilen güneş gözlükleri, genellikle soft renklerdedir. Pudra, haki, sütlü kahve güneş gözlükleri, her giysi ile rahatlıkla kullanılabilir.

Boncuklu halhallar; Yaz aylarında sıkça giyilen bantlı ayakkabılara farklı bir form katmak için kullanılan halhallar, değişik renk boncuklar ile süslenir. Her iki ayağa veya tek ayağa halhal takmak mümkündür.

İri küpeler; Yaz düğün ve davetlerinde, saçlar toplu olarak kullanılır. İri taşlı küpeler ise yüzün daha canlı ve enerjik görünmesi için tercih edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!