Yaşam

Ankara Araba Kiralama Firmaları

Ankara Araba Kiralama

Merhabalar sayın okuyucularımız. Araç kiralama sektöründe bir hayli yol almış olan Ankara’da araba kiralamaya çalışıyordum. Ankara araba kiralama firmalarını teker teker arayarak bilgi almaya başladım. Ankara’ya misafir olarak gelecek olan bir arkadaşıma kiralık araba lazımdı. Bende Ankara’da olduğumdan ona yardımcı olmaya çalışıyordum.

Ankara araba kiralama firmaları ile tek tek görüşüp bilgi almaya başladım. Fakat dikkatimi çeken çok farklı uygulamalar karşıma çıktı. Araba kiralama ücretini peşin verecek olmama rağmen benden senet, kredi kartı gibi bir çok şey istendi. Neden istiyorsunuz dediğimde ise kaza falan olursa teminat olarak denildi. Kiralanan aracın kaskosu yok mu? diyorum var diyorlar. E kaza yapsam ne olacak? Kasko bu arabanın rent a car arabası olduğunu bilmiyor mu?

Çok farklı uygulamalar karşıma çıktı. Bu yüzden de açıkçası araba kiralamaya korktum. Durumu arkadaşım ile paylaştım endişelerimi de dile getirdim. Zira daha önce bir arkadaşımız Ankarada araba kiralama şirketlerinden birinden bir araç kiralıyor ve teminat olarak senet veriyor. Daha sonra aracı teslim ediyor. Fakat senet kasada arkadaş yarın burada olur yarın alın senedinizi denilerek gönderiliyor. Daha sonra bir kaç defa daha senedini almaya giden arkadaş alamadan dönüyor. Bir gün evine icradan bir yazı geliyor. Senet işleme konulmuş. Adliyeye gidip itiraz ediliyor bir o arkadaş değil yüzlerce kişi aynı şekilde mağdur ediliyor.

Sonradan öğrendim ki araba kiralama firmaları her aracını kiralık olarak göstermiyor ve vergi kaçırmaya çalışıyor. Tabi hal böyle olunca da farklı uygulamalarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Ankara’da araba kiralamak için kurumsal firmaları seçmek gerekiyor ve özellikle kiraladığınız aracın ruhsat bilgileri de kiralanan firma adına olmalı.

Benim başıma geldi sizleri de uyarmak istedim. Hepinize sağlık ve mutluluklar dilerim. İyi hafta sonları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!