GüncelTürk Solu Örgüt İçi İnfaz

Lütfetmiş Teslim olmuş

Sakıp Sabancı; “Lütfetmiş Teslim olmuş”

İş adamı Sakıp Sabancı kardeşi Özdemir Sabancı’yla Toyota–Sa Genel Müdürü Haluk Görgün ve başkanlık sekreteri Nilgün Hasefe’nin katillerinden Mustafa Duyar’ın yakalanmasına tepkisini “Yakalandı mı, Teslim mi oldu? Bu kişi lütfetmiş teslim olmuş. Kendisine çok teşekkür ederim. Diğer iki kişinin de pişmanlık duyup bir an önce teslim olmasını bekliyorum.” diye gösterdi. Sabancı şunları söylüyordu:

Suikastın üstünden bir yıl geçti, ama polis zanlıları bir türlü yakalayamadı. Özdemir benim canım, ciğerim. Ailesi uzun süredir üzülüyor, uyuyamıyor. Ne olur, bu tür insanları kaybetmeyelim. Her zaman Özdemir gibi insanlar yetişmiyor.

İki ay önce 65 milyona bir kamyon çarptı. Ne oldu? Hala ortada tam olarak bir şey yok. Bunlar bir kayıp. Yanlış yapanın yanına kalmamalı. Özdemir’i geri getiremezler. Aptal ABD’de idam var, Türkiye’de ise biz akıllıyız. Biz de insan hakları var, onun için bizde idam yok. Biz de suçlular yakalanır, 25 yıl ceza yer, 7–8 sene sonra da serbest bırakılır. Biz akıllıyız, ABD aptal. Bu mu sizce adalet?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!