Türk Solu Örgüt İçi İnfaz

Mustafa Duyar Örgütüne ve halkına ihanet etmiştir

DHKP–C: “Mustafa Duyar Örgütüne ve halkına ihanet etmiştir.”

DHKP–C Sabancı cinayetinden sonra bu cinayete sahip çıkmış sahip çıkmanın ötesinde bu eylemde yer alan tetikçiler Mustafa Duyar, Fehriye Erdal ve İsmail Akkor hakkında “büyük devrimci sosyalistler” diyerek haklarında gerek yurtdışındaki basın açıklamalarında gerek se Türkiye’de örgütün sesi ve ideolojik yayın organı olan haftalık “Kurtuluş” adlı gazetede bu militanlar hakkında övgüler dizmiştir.

Kurtuluş adlı gazetenin 13 Ocak 1996’dan 7 Eylül 1996’ya kadar yayınlanan nüshalarının bir çoğunda bu militanların fotoğraflarıyla beraber Sabancı Cinayetine sahip çıkan açıklamaları ve mektupları yayınlanmıştır.

Mustafa Duyar’ın örgütün elinden kaçarak Şam’daki Türk büyükelçiliğine sığınması ve ardından Türkiye’ye getirilerek başta Sabancı cinayeti olmak üzere, örgütün bir çok cinayet ve eylemlerini deşifre etmesi, mensubu olduğu örgütü DHKP–C’yi şaşkına çevirmişti. “Halkın yiğit evladı”, “büyük devrimci”, “gerçek bir eylem adamı” dedikleri Mustafa Duyar’ın itiraflara başlamasıyla bu sefer hakkında “Satılmış adam”, “Halkına ve örgütüne ihanet etti”, “Devrimci adalete hesap verecek” gibi suçlamalar DHKP-C tarafından yapılacaktı. Mustafa Duyar hakkında infaz kararı aldı. Nereye giderse gitsin DHKP–C tarafından eninde sonunda öldürüleceği örgütün yaptığı açıklamalarda yer alıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!