Kürt Solu İç Çatışmaları

PKK yalan söylüyor Oğlum MİT ajanı değildir

TEKOŞİN – PKK ÇATIŞMASI

 

Baba Ali Özkan: “PKK yalan söylüyor Oğlum MİT ajanı değildir.”

Kamer Özkan’ın babası Düz Ali Özkan PKK tarafından MİT ajanı olduğu iddia edilen oğlu Kamer Özkan’ın MİT ajanı olmadığını bunu PKK’nın karalama taktiği olduğunu yaptığı bir açıklamayla söylüyordu. Baba Özkan’a göre “23 yıl dağlarda mücadele eden Kamer Özkan nasıl MİT ajanı olurdu?” Baba Özkan’a göre “MİTçiyi 23 yıl dağda tutmazlar”dı. PKK suçlamalarına Baba Özkan Serketin Dergisinde şöyle cevap veriyordu;

Bilindiği üzere yiğit bir devrimci olan evladımız Kamer Özkan 30. 9. 93 tarihinde Dersim’de, PKK gerillaları tarafından katledildi. Daha sonradan oğlumuzun üzerine pek çok asılsız suç atıldı. Bütün Dersim halkı gibi biz de çok iyi biliyoruz ki evladımız Kamer’in bu olaylarla hiçbir ilgisi yoktur. Hem Kamer’imizin kişiliği bu tür olaylara karışmaya müsait değildir, hem de söylenen olayların failleri bellidir. Üstelik bugüne kadar bu tür suçlamalar yoktu, ne zamanki Kamer öldürüldü o zaman iddialar ortaya atıldı. Oğlumun hakkındaki asılsız iddialar bunlarla bitmedi. Özgür Gündem gazetesinde 28 Ekim tarihinde Dr. Baranla yapılan bir röportajda aynen şunlar söyleniyordu.

“Babası bile kendisine sahip çıkmıyor. Ama babası geldi bize teslim oldu. Aydınlıkta çıkan haber tamamen gerçek dışıdır. Ailesi ve babası ona lanet ediyorlar, yapılanları kesinlikle kendileri de biliyorlar. ”

Hayır kesinlikle bu sözler doğru değildir ve bu sözleri neden ve nasıl söylediklerine aklım almıyor. Tam tersine ben PKK yetkilileri ile görüşüp neden oğlumu vurdunuz diye sormak istedim ancak görüşemedim. Bunlar nede bize mal ediliyor? Neden gerçek olmayan şeyleri yazılıyor. Bunu anlamış değilim.

Ben ve ailem her zaman Kamer’imize saygı duyduk. O her zaman bir devrimciydi. Mertti, yalan dolan bilmezdi sözüne sadıktı. Böyle bir insanın babası, ailesi olmaktan onur duyuyorum. Biz onun ruhunu biliyoruz. Onun ruhu düşmanın ruhu ile uyuşmaz bir bunu kendimizi bildiğimiz gibi biliyoruz ve onun hakkında ileri sürülenlere hiçbir şekilde inanmıyoruz. Biz onun cenazesine sahip çıktık ve onun ismine her zamanda sahip çıkacağız.

Ben Aydınlık gazetesine tamamen kendi rızamla beyanat verdim. Gündem Gazetesi bana Aydınlık tarafından baskı yapılıp zorla röportaj yapıldığı yazılmıştı. Bu da kesinlikle doğru değil. Bir muhabir çocuk bana ne baskı yapabilir. ayrıca bir kimse baskı ile şöyle şeyler söyleyebilir mi? Baskı derseniz bize en çok baskıyı oğlumu öldürenler yapmıştır. Oğlumun… ziyarete giderler gerillalar tarafından engellenmiştir. Bize bir mevlüt bile okutmadılar.

Biz Kameri tanıyoruz. Dersim halkı öncelikle onu barındıran köy halkı onu tanır. O hiç ir zaman düşmanlarına teslim olmadı. Önünden her insan gibi hataları olmuştur elbet. Ancak o hatalar da öldürülecek için neden olmazdı.

Söylenen suçlar doğru olsaydı ve onlara halk inansaydı zaten onlar kendisi Kamer’i öldürürlerdi. Nasıl ki Hasan Cengiz bugün polise sığınmış halk içerisinde yaşıyorsa o da yaşayamazdı. Onun yaptığı her iş köylünün gözü önünde yapılmıştır. Ve hiçbir köylü bugüne kadar Kamer’i böyle suçlarla suçlamamıştır.

Benim söylemek istediğim söz şudur: Oğlumuz haksız yere öldürüldü. Hadi öldürüldü diyelim bari öldükten sonra onu rahat bıraksınlar üzerine iftira atmasınlar. Haklı haksız Ali’nin divanı kurulduğunda belli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!