SAKARYA FIRAT 89. BÖLÜM

Efsane dizinin efsane olan bölümü hiç şüphesiz 89.bölüm olmuştur. Ne olmuştu bu bölümde 89. Bölüm izle rken neler hoşumuza gitti. Oktay Kaynarca’nın Deli Mevlüt Binbaşı olarak rol aldı. Şehit kardeşinin dağdakilerin elinden alınarak dağdakileri falakaya yatırarak sonuçlanan dizide duygusal sahneler yer aldı. Deli Mevlüt’ün Seher adındaki kızının vefat haberi herkesi üzüntüye boğdu. Çift jandarma geliyor türküsü ile başlayan dizi de Seher yeli bizim ele varırsan türküsü damga vuruyor.

Bir Döneme Damgasını Vuran Dizinin benzerleri yıllardır televizyon ekranlarında olsa da hiç biri Sakarya Fırat dizisinin yerini tutmadı. Osman Kanat’ın kendinden emin ama naif tavırları tüm mehmetciğin karakterini yansıtmaktadır. Kerküklü Süleyman ile olan arkadaşlığı da takdire şayan. Bir çok renkli karakter ile gönüllere taht kuran dizinin hemen hemen her karakteri gerçeği yansıtmaktadır.

Miro ile Deli Mevlüt!ün arasında geçen fıkra muhabbeti de akıllarda kalan güzel anılardan biri Ben Horozum ……. Geçerim Polemiğe girmem. Ve sonuç olarak 89. bölüm sonun da başarılı bir görev daha yerine getiriliyor.

error: Content is protected !!