Bakı-YorumGüncel

Seçimden Önce

Öncelikle Seçim sandığından ne çıkarsa çıksın Ülkemiz için hayırlı olsun diyoruz.

Seçim yasakları ve seçimden önce bir tahmin yazısı yazalım istedik. Yıllardır siyasetten uzak sade bir vatandaş olarak yaşamaktayım ve siyasetten uzaklaşmanın ne denli yanlış bir karar olduğunu da bu günlerde daha çok anlamış durumdayım.

Türkiye nereye gidiyor? başlılı yazımızda da belirttiğimiz gibi seçim öncesi Ülkemiz üzerinde maalesef her zaman ki gibi kirli oyunlar oynanıyor.

Yalnız bu sefer hükumet de bu oyunların içinde gibi geliyor bana bir şey bildiğimden değil de sadece bana öyle geliyor.

Ülke geneli AKP hükumetinden de yerel yönetimlerinden de memnun görünüyor. Çıkan onca tapelere, ses kayıtlarına, görüntülere rağmen halen halk AKP’nin yanında gibi görünüyor.

Fakat görüştüğüm bazı arkadaşlar tamamen AKP karşıtı olmuşlar öyle ki sol partilere oy verecek kadar. Başbakan’ın tavırlarından memnun olmayıp yerel seçimleri Başbakan’ı cezalandırmak için kullanmaya çalışmaktadırlar.

Bu seçimlerde bir de cemaatin tabanını göreceğiz. Aslında bu seçim Türkiye’de bir çok şeyi değiştirecek nitelikte olacaktır. Bu seçimden çıkacak oy oranlarına göre genel seçimlere cemaat partisi ile bile girebilir kannatimce.

Geçenlerde bir yerde okudum cemaatin oy oranının bu güne kadar %3-5 olduğunu. Fakat bence bu oran çok daha azdır. Eğer AKP’nin oy oranı %5-6 puan kadar düşerse gerçekten de cemaatin oyu yok demektir. Fakat daha fazla düşmesi halinde ülke de bir çok şey yerinden oynayacaktır.

Eğer bu seçimlerde amaç yerel yönetimleri seçmek ise bence en doğru şey hak edene oy vermek olacaktır. Birilerini cezalandıracak isek şayet bunu genel seçimlerde yapmalıyız.

Yalnız bir ince nüansa dikkat çekmek istedim. Sayın Başbakanım millet olarak delikanlıyı severiz fakat Başbakanken çok sert olmak ters tepki yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!