Güncel

Selahattin Demirtaş Ne diyor?

Selahattin Demirtaş Ne diyor?

Hdp Eş başkanı Selahattin Demirtaş Kobani eylemlerinin azmettiricisi olarak ‘sokağa çıkın’ çağrısını yineledi.

Selahhatin Demirtaş Kimin Adamı?

Öcalan, Kobani eylemlerinin arkasında Jitem olduğunu idddia ediyor. Öcalan’a göre Selahattin Demirtaş Jitem elemanı oluyor o zaman. Fakat olay bu kadarla da bitmiyor Selahattin Demirtaş ‘sokağa çıkın’ çağrısını ABD dönüşünde yapıyor demek ki ABD de bu olayların arkasında. Türkiye’yi el birliği ile bir kaos ortamına sürüklemeye çalışan Hainler ve dış güçler var demek ki.

Selahattin Demirtaş Hakkında Suç Duyurusu

Avukat H. Yunus Akyol, IŞİD’in Kobani saldırısını bahane ederek halkı Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyan ve tahrike teşvik eden, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya yönelik açıklamalarından dolayı HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, MKYK üyeleri ve tüm yöneticileri hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Akyol, suç dilekçesinde HDP eş başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ’ın, ‘Kobani’de durum son derece kritik. IŞİD saldırılarını ve AK Parti’nin Kobeni’ye yönelik ambargosunu protesto etmek üzere halkı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek olmaya çağırıyoruz” diyerek suç işlediklerini ifade etti.

Yaptığı çağrılar ve halen o çağrının arkasında duran Selahattin Demirtaş halkı isyana teşvik etmektedir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!