Yeşil

Yeşil -3- Herşey Vatan İçin

Yeşil -3- Herşey Vatan İçin

Dostluklarını bile Vatan için kuran Yeşil Kurduğu dostluklarda vatana fayda sağlayan biriyle tekrar irtibata geçmezdi.

 Tunceli’de yaşanan esrarengiz bir olay ve diyoloğu olduğu gibi aktarıyorum ;

Kamer Genç bir gün Tunceli Jandarma komutanlığına gelir.

Kamer Genç:  (Komutanlara) “Yeşil benden ne istiyor.”

Komutan: “Noldu, ne yapmış.”

Kamer Genç: Köy köy dolaşıp “Kamer Genç iyi adamdır. Oyunuzu ona verin demiş”

Komutan: “İyi işte senin için oy toplamış der.”

Kamer Genç: “Ne oy toplaması. Oylarımda en büyük düşüşü yaşadım”

 

Yeşil Tunceli bölgesinde sevilmeyen bir kişi. Bu yüzden Kamer Genç hakkında böyle konuşmuş.

 

Bölgedeki köylere her gittiğinde çocuklar Ahmet (Ahmet Demir) amca geldi diye yanına koşarlar. O da çocuklara çikolata, şeker dağıtırdı.

Yine bir köy gezisinde, bölgeye yeni atanmış bir memur köylüleri etrafına toplamış birşeyler anlatıyor bir yandan da içki içiyor. Bölge halkının alkole olan hassaslığını bilen Yeşil görevli memuru azarlar.

Ailesinin şahit olduğu bir olaydanda bahsetmeden geçemeyeceğim.

‘Bir keresinde evde telefonda birisi ile konuşuyor ve kavga ediyormuş. o kadını niye tutukladınız serbest bırakın diye. Tabi hanımı ve oğlu bunu duyunca. Meraklı gözlerle Yeşil’e bakıyor. O da durumu açıklıyor. Polis bir tane hayat kadınını PKK prograpandası yapıyor diye tutukluyor. Yeşil buna kızıyor ve diyor ki “Bu kadın hayat kadını bunun yaptığı PKK prograpandasından ne olur ? Bu kadını tutukladınız ne olur diye düşün bakalım.”

 

Polis Yeşili şüphelenip örgüt üyesi diye tutukluyor. Fakat hiçbir zaman Devlet için çalıştığını söylemiyor. Sırf deşifre olmamak için. Yanında DHKP-C ve PKK’ya ait kimlik taşırmış. Sorduklarında ben PKK’lıyım dermiş.

 

Alparslan Türkeş Elazığ’a ziyarete geldiğinde onun korumalığını yaparmış. Türkeş yeşili çok severmiş. ( Oğlunun ifadesine göre )

Oğlu Anlatıyor:

Babam evine hiçbir zaman Bayrak asmadı. Çünkü bayrağa saygısı sonsuzdu. Saygısızlık ederim karşısında diye asmazdı. Birgün çok sevdiği bir komutan işlemeli bir bayrak hediye etti ve asmasını istedi. Babamda ofisine astı. Fakat bir misafiri bacak bacak üstüne atarak ofisinde oturunca misafiri gidince hemen bayrağı alıp çekemeceye koydu.

Susurluk çetesine kan kusturuyor. Hepsinde haraç alıyor. Peki buradaki ince nokta ne? PKK bu çetenden sınırdan geçirdiği uyuşturucu için para alıyor. Sırf bu para PKK’ya gitmesin diye bu adamlara haraç kesiyor ve “Kim size gelirse adımı verin. Adım Ahmet Demir, Kod Adım YEŞİL” diyor.

Oğlunu ifadesine göre: O gelen paranın kuruşunu ellemedi bizede elletirmedi.” Bu Para Haram Para” dedi. Paranın tamamını devlete aktardı. Eğer o parayı kullanmış olsaydık 7 sülalemiz çalışmadan hayat sürerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!