PKK İnfazları

PKK İnfazlar -10- Abdullah Kumral (Yusuf Hoca)

Merkez Komite Üyesi

Abdullah Kumral (Yusuf Hoca)’ın İnfazı

abdullah kumral
abdullah kumral

Kurulduğu tarihten bugüne, adı “cinayetlerle”, “katliamlarla” anılan PKK; kendi içinde de birçok örgüt mensubunu, “ajan provokatör” vb. gibi nedenlerden katletmiştir. Apo’nun emriyle öldürülen örgüt mensuplarının sayısı yüzlerle ifade edilebilir. PKK lideri Öcalan, örgüt içinde kendisine muhalif olanları imha etmekte hiçbir tereddüt duymamıştır. Buna, kendisiyle birlikte PKK’yı oluşturan üst düzey kadroları, en yakın yol arkadaşları dahil olmak üzere…

Kendisini “Önderlik” ve “Parti” gören, “tek yetkili”, “tek adam” ilan eden, Şam’ı ve Lübnan’ı da kendisine “mabet” seçen, Suriye, Lübnan ve Irak devletlerinin üçlü sacayağında yaşayan Öcalan, muhaliflerini “Apocu ruhun erdemlerini anlamayan”, “içteki hainler” olarak nitelendirmiş ve bunların katlini “Komünistçe vacip” görmüştür.

1979 yılından 1980 yılının ortalarına kadar, PKK’nın Gaziantep İl Sekreteri olan, 1980 sonrasında ise, Şanlıurfa Bölge Sekreterliğine getirilen, PKK MK üyesi Abdullah Kumral (kod Yusuf Hoca), Apo’nun izlemiş olduğu politikalar karşı çıktığından dolayı, önce göz hapsine alınmıştı. Daha sonra, hapsedildiği evden kaçmayı başarmış, ama, Suriye istihbarat örgütü tarafından yakalanarak, PKK’ya teslim edilmişti. PKK’nın hamiliğini üstlenen Suriye’nin ajanları tarafından teslim edildikten sonra, yol arkadaşı Abdullah Öcalan’ın emriyle PKK’lı cellatlar tarafından kulaklarına tüfek harbisi sokulmak suretiyle Bekaa’da öldürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!