PKK İnfazları

PKK infazları -1- Ali Doğan Yıldırım

PKK infazları -1- Ali Doğan Yıldırım

Apocular olarak ortaya çıkan Öcalan liderliğindeki PKK ilk çıktığı günlerden günümüze yüzlerce militanını ve sempatizanını “örgüte ihanet, ajan–provokatör” suçlamasıyla infaz etmiştir. Bu grubun kendi içlerinde ilk infazı Tekoşincilere göre 1976 yılında gerçekleşmiştir.

 POLİS VURDU DEDİLER. İNFAZ ETTİLER..

Ali Doğan Yıldırım İntihar mı? İnfaz mı?

Ankara’da Öcalan’ın yol arkadaşı Ali Doğan Yıldırım Öcalan’ın emriyle örgüt mensuplarına öldürtülmüştür. Fakat Apocular üzerlerine tepki çekmemek ve polisle karşı karşıya gelmemek için Doğan Yıldırım’ın ölümünü intihar olarak duyurmuşlardır. İşte Tekoşincilerin 1979 yılının Ağustos ayında Apocular’la ilgili yayınlamış oldukları bildirinin bir bölümünde anlatılan Ali Doğan Yıldırım olayı:

Ortaya çıkışlarıyla birlikte, 1976’da Ankara’da kendi arkadaşları Ali Doğan Yıldırım’ı kaldığı evde adeta polis adına beynine tek kurşun sıkarak öldürdüler. Cesedini bir sokağa bırakarak “arkadaşımızı çelik yelekli polis timleri vurdu” yaygarasını kopardılar. Daha sonra olay öğrenilince, kaza olduğunu söyleyerek geçiştirdiler. Ali Doğan’ın öldürülmesinde kullanılan tabanca daha sonra Kemal Pir’in üzerinde yakalandı ve 36 yıla mahkum olan Kemal Pir esrarengiz bir şekilde serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!