Türkiye nereye sürükleniyor?

Türkiye nereye gidiyor yada nereye sürüklenmek isteniyor? Ülkemiz üzerinde neden bu kadar kirli oyunlar oynanıyor?

Bunu anlamak şu sıralarda sanırım mümkün değil. İt izi at izi karışmış durumda.

Yıllardır Fettullah Gülen ile kanka olan AKP bu gün düşman durumunda. Yıllardır süre gelen ahbaplık acaba menfaat icabı mıydı? En ufak bir menfaat çatışmasında Devletin, kişilerin ve hükümetin bütün kirli şamaşırları ortaya mı dökülmeliydi.

Sayın Başbakan bir sözünde ‘ne isterlerse verdik’ diyordu. Sayın Başbakanım neden ne isterlerse verdiniz? Sebep ne idi? Herkesin her istediğini veriyor musunuz? Şayet öyle ise benimde sizden bir ricam olacak. Sözüm ona terörle mücadele ederken hayatlarını yitirmiş veya gazi olmuş arkadaşlarımın canlarını ve kaybettikleri uzuvlarını istiyorum.

Devletin bekası için bir takım doğru olmayan işlerin yapılması bence de doğrudur. Yıllardır da yapılmıştır herkim inkar ederse etsin Devlet eli ile Asala örgütünün bitirildiğini çok iyi biliyoruz.

Devletin bekası için gerekirse canımızı ve malımızı vermeye hazırız. Fakat anlaşılamayan bir durum söz konusu burada yıllarca pkk ile mücadele de hem binlerce şehit verdik hem de ülke ekonomisinin büyük bir kısmı buraya aktı. Yıllardır şehit olan arkadaşların hesabını Oslo’da pkk ile oturup pazarlık ederek mi vereceğiz? Ya da Öcalan İmralı’dan ‘Ben söylerim Tayyip yapar’ desin diye mi? Yahu gözyaşlarıma hakim olamıyorum bu olaylar yaşanırken.

Birde Suriye meselesi, Suriye bizim komşumuz. Ona gelecek bir tehtid er geç bize de gelecektir. Komşuları ile iyi olmayan bir ülke –ki ortadoğu liderliğine oynarken- nasıl başarılı olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!