Türk Solu Örgüt İçi İnfaz

Adil Ovalıoğlu’nu TİKP düşmanı Garbis Altınoğlu gibi provokatörler öldürdü

Oral Çalışlar: “Adil Ovalıoğlu’nu TİKP düşmanı Garbis Altınoğlu gibi provokatörler öldürdü.”

TİKP’in önde gelen isimlerinden Oral Çalışlar, devrimci şair Gani Bozarslan’ın öldürülmesinden sonra Bozarslan’ın babası tarafından gündeme getirilen “oğlum Gani Bozarslan’ı Aydınlıkçılar öldürdü. Tıpkı Adil Ovalıoğlu’nu öldürdükleri gibi” suçlamalar üzerine “Türkiye Gerçeği” dergisinin Nisan 1980 tarihli 14. sayısında “Mehmet Emin Bozarslan’ın Yalanları ve Gerçekleri” adlı yazısında baba Bozarslan’ın iddialarına cevap verirken, satır arasında Adil Ovalıoğlu cinayetine de değinerek “Adil Ovalıoğlu’nu TİKP düşmanı Garbis Altınoğlu gibi provokatörler öldürdü” diyordu. Çalışlar Ovalıoğlu cinayetiyle ilgili şunlar söylüyordu:

M. Emin Bozarslan, devrimcilere çamur atabilmek için Adil Ovalıoğlu, İbrahim Kaypakkaya ve Bora Gözen’i de “Aydınlıkçılar’ın öldürdüğünü veya öldürmek istediğini iddia ediyor.

Adil Ovalıoğlu’nu, Garbis Altınoğlu gibi TİKP düşmanları öldürmüştür. Bu cinayetin davası 12 Mart döneminde görülmüş ve olayın nasıl cereyan ettiği bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkmıştır. Hatta Garbis Altınoğlu grubunu başka cinayetler işlemeye hazırlandıklarına dair belgeler de ele geçirilmişti. O zaman, Altınoğlu grubunun Doğu Perinçek ve arkadaşlarını öldürmek için yaptığı listeler mahkemede okudu ve zabıtlara geçti. Emin Bozarslan herkesin bildiği bir olayı bile çarpıtmaya çalışmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!